Баланс парку вагонів, задіяних у перевезеннях вантажів у вересні

03.11.2020

            У вересні в Україні кількість зареєстрованих вагонів збільшилась на 210 одиниць (до 203,12 тис.), а парк Укрзалізниці скоротився на 5 вагонів – до 105,42 тис

            Ми провели серед компаній – учасників перевезень та власників рухомого складу опитування щодо цільового призначення залучених минулого місяця вагонів.

 

            Цистерни для харчових вантажів

            У вересні 13 компаній зареєстрували 153 переобладнані під харчові вантажі цистерни.

            До 12 цистерн КПК-Інвест найближчім часом додасть ще 2, придбані у ТОВ «Гермес Трейн». Парк компанії транспортує рослинну олію на напрямку Запоріжжя – Миколаїв.

            Компанії «Укррос-Транс», «Укртранссервіс», «Вагонкомплектсервіс», «Євротранс-нафта», «Транспортно-виробнича компанія», «Хімекс ЛТД» переобладнали загалом 64 цистерни. Ці вагони надаються в оренду.

            Попри достатнє насичення ринку таким рухомим складом в Україні продовжують з’являтися підприємства, які купують нафтобензинові цистерни, проводять відповідну модернізацію та долучають їх до перевізного процесу – зокрема, ОПВК (46 вагонів), ВО ПМЗ ім. О. М. Макарова (25), Техінвестпостач (4), Трансекспрес (1).

 

            Цистерни для нафтовантажів

            Кількість таких приватних цистерн скоротилась на 146 одиниць внаслідок проведення модернізації та перереєстрації (задля встановлення відповідності типу вагонів вантажу, який в них перевозиться), а також списання 7 бочок з вичерпаним терміном експлуатації підприємствами «Агросервіс», «Сауз Філд» та НВП «Зоря». У Укрзалізниці відповідний парк залишився без змін (8 165 одиниць).

            Тегра Лоджистікс продовжує розширювати власний парк (+2 вагони від закордонної компанії Azmetal Trade Service) з метою подальшого переобладнання у цистерни для харчових вантажів та надання їх в оренду.

            Вагонспецсервіс, ВПС Інвест та Слатон придбали по одній цистерні, які раніше належали НВП «Зоря» (м. Рубіжне). Цей парк наразі проходить відповідну модернізацію та буде надаватись в оренду для транспортування рослинних олій.

            Варто додати, що вагони хімічного підприємства «Зоря» раніше були задіяні у перевезеннях продукції в Росію, проте після припинення співпраці із закордонними споживачами парк не використовується за призначенням. Зокрема, 16 вагонів знаходяться в оренді, 10 було продано стороннім компаніям (включно вищеперелічені) та ще 15 працють на власному виробництві, задовольняючи технологічні потреби. Представник компанії зазначає, що частина цистерн була раніше переобладнана – заглушено нижній злив шляхом заварювання люків. Тож надалі такий парк реалізовуватись не буде за відсутності попиту серед українських компаній.

 

            Напіввагони

            У вересні парк приватних напіввагонів скоротився (-1), водночас у УЗ кількість вагонів залишилась на минулому рівні.

            Експрес-Дрофа (1 вагон), ВКП «Адамант» (1), Інтертранстрейдінг (1) залучили рухомий склад для подальшого надання в оренду.

            В Євро Лоджістик Трейд придбали піввагони (5 одиниць) для здійснення оперування. Компанія працює в Україні та за її межами з будь-яким вантажем. Також послуги експедирування надає команія «Авантаж Інспект» – її парк збільшився на 2 вагони.

            ПП «Стройтехград» купило вагони (3 одиниці) під відправлення продукції, яку реалізують (щебінь, відсів тощо).

            Минулого місяця скоротили свій парк Корпорація «МПС» (-18 піввагонів з вичерпаним терміном експлуатації), ТОВ «Рейл Інжиніринг» (13 одиниць), ТОВ «УПК» (6) та ТОВ «УПЛ» (2).

 

            Хопери-зерновози

            Парк зерновозів приватних компаній збільшився на 147 одиниць, а Укрзалізниця списала 4 такі вагони.

            У вересні Перша логістична компанія почала отримувати новий парк виробництва КВБЗ (65 вагонів). Представник оператора повідомив, що станом на кінець жовтня за контрактом було отримано всі вагони (121). Зауважимо, що підприємство надає послуги з перевезення зі станцій всіх залізничних магістралей країни.

            ПП «Паландин-Агро» розширило свій парк з 10 до 20 хоперів, які надає в оренду приватному оператору.

 

            Хопери-цементовози

            Український парк хоперів-цементовозів збільшився на 15 одиниць (завдяки приватним власникам), у УЗ залишився без змін.

            Підприємство «Івано-Франківськцемент» отримало 15 вагонів, які мають залучити під перевезення додаткових обсягів продукції за новим контрактом. Нові вагони, найімовірніше, працюватимуть на внутрішньому ринку.

 

            Фітингові платформи

            Парк приватних фітингових платформ збільшився на 47 одиниць, у УЗ – залишився на рівні минулого місяця.

            В Тегра Лоджистікс отримали 47 імпортних універсальних платформ від Azmetal Trade Service. В компанії шукають орендарів для цього рухомого складу.

 

            Криті вагони

            Парк критих вагонів приватних компаній та УЗ в цілому залишився стабільним.

            Компанія «БГС Рейл» збільшила свій парк на 9 критих вагонів, які раніше належали іншим українським підприємствам, – рухомий склад передали в оренду. Компанія продовжує шукати вагони для придбання.