Локомотиви УЗ вже працюють в Молдові

09.08.2022

            В Молдові певний час зберігаються проблеми з наявністю робочого парку магістральних локомотивів, зокрема через брак дизельного пального або мастила. Тож УЗ погодила рух власними тепловозми територією цієї країни.

            Згідно з розробленими нитками руху вантажі з прикордонних переходів з Молдовою тепер щодоби можуть вивозити чотири українські та два молдавські локомотиви.

            Проте під час перших нетестових відправлень вже виявився ряд проблем у співпраці залізниць. Зокрема, потяги з українськими вантажами в деяких випадках вимушені простоювати протягом тривалого часу через несвоєчасне прибуття молдавських агентів, які мають здійснювати приймання рухомого складу. Це призводить до порушення підписаного графіку відправлень, хоча представники залізниці Молдови запевняють, що нитки не є жорсткими та можуть бути оперативно відкориговані.

            Водночас молдавські залізничники відмовляють у прийманні транзитного вантажу, зокрема призначенням на Унгени (перехід з Румунією), адже ці напрямки понадміру завантажені українською продукцією, у той час як молдавські підприємства не отримують з України необхідні для власного ринку товари через діючу конвенцію. Тому українські потяги на кордоні Молдови і України доводиться переформовувати.

            Такі пріоритети суперечать розробленому Укрзалізницею графіку виведення вагонів, які були навантажені ще два – три місяці тому. Молдова очікує, що із початком руху українських локомотивів УЗ зніме заборону та передасть для внутрішнього ринку вагони з добривами, борошном, цеглою, сталлю та іншою продукцією.

            Окрім цього, існує проблема надання українською стороною документів вже після прибуття потягу, що значно затримує його оформлення.

            Також під час онлайн-наради представників залізниць Молдови та України було повідомлено, що через значне завантаження станції Могилів-Подільський імпортні вантажі призначенням на цю станцію погоджувати поки не будуть. Проте відправлення на інші станції УЗ можуть відбуватись і надалі.