Втілення пілотного проєкту із допуску приватної тяги відбувається повільно, тим часом LTG Cargo Ukraine вже формує попередні договори для надання в оренду маневрових локомотивів місцевим компаніям

27.07.2021

LG Cargo ЧМЭ3            Нещодавно LTG Cargo Ukraine та Одеський транспортно-логістичний центр підписали протокол про наміри щодо довгострокової оренди маневрового локомотива ЧМЕ3. Тож, ми звернулись до комерційного директора литовського підприємства Паулюса Грубінскаса з проханням прокоментувати плани та нинішній стан справ компанії на українському ринку.

            Пан Грубінскас повідомив, що LTG Cargo Ukraine наразі проводить переговори із п’ятьма – шістьма українськими компаніями (зокрема EVT Grain) щодо оренди 14 маневрових локомотивів ЧМЕ3. Вже узгоджують прелімінарний договір та цінові показники, надалі очікується виплата авансу. А тепловози зараз знаходяться у капітальному ремонті.

            Угоди можуть укласти терміном від одного до трьох років за ціною дещо вищою за ринкову, що зумовлено дорожчим обслуговуванням локомотивів (які відповідають необхідним технічним умовам) згідно з регламентом.

            Виконання поточних ремонтів здійснюватиметься коштом орендаря, капітальних – орендодавця. Задля проведення таких робіт литовська компанія та Миколаївський тепловозоремонтний завод у березні підписали протокол про наміри з ремонту, обслуговування, оренди та суборенди маневрових локомотивів ЧМЕ3 на ринку України. Окрім цього, LTG Cargo Ukraine планує також співпрацювати з іншими підприємствами, зокрема з Укрзалізницею та Жмеринським вагоноремонтним заводом «Експрес», щоб забезпечити регіональну доступність для клієнтів. Для контролю якості процесу в країні будуть присутні представники литовського підприємства – технічний директор та інженери.

            В Одеському ТЛЦ та EVT Grain поки не коментують домовленості із литовською компанією, пояснюючи це тим, що жодних конкретних умов в контрактах ще не визначено. Проте директор ОТЛЦ О. М. Якуненко зазначив, що вирішальним критерієм у виборі потенційного орендодавця стала якість локомотивів.

            Нам відомо також, що декілька місяців тому LTG Cargo Ukraine проводила переговори з Українською локомотивобудівною компанією. Але вона не зацікавлена у співпраці з огляду на наявність власних магістральних локомотивів та на те, що приватний тяговий рухомий склад поки не допущений на колії загального користування. Однак у майбутньому така співпраця є цілком ймовірною.