Підсумки онлайн-зустрічі УЗ з перевізниками Польщі

29.07.2022

            Філія Укрзалізниці «ЦТЛ» провела чергову онлайн-конференцію із перевізниками Польщі. Згідно з даними монополії, цього тижня у середньому за добу передавали 140 вагонів через пункти перепуску Ягодин – Дорохуськ (черга наразі – 1179 вагонів), 490 вагонів через Ізов – Хрубешув (6988 одиниць відповідно), 176 вагонів через Верхрата – Рава Руська (324), 183 вагони через Мостиська 2 – Медика (1991).

            Як і тижнем раніше, польський логістичний оператор РКР Сargo, у середньому за добу передавав 10 потягів, але все ще спостерігаються проблеми із прийманням та накопиченням на прикордонних переходах вагонів-цистерн. За минулий тиждень перевізник не отримав майже половину заявленого рухомого складу – 450 вагонів. За даними представника УЗ, це сталось внаслідок дефіциту порожніх цистерн.

            За даними, PKP LHS середньодобова здача потягів знаходилась на рівні 9-10 складів. Цей показник планують збільшити до 11. Проблема накопичення поїздів на лінії LHS полягає в тому, що оператор погоджував більше обсягів, ніж міг прийняти, внаслідок чого накопичувалась черга на українському кордоні.

            Також із великою наявністю вагонів зіткнулись представники терміналу RAIL STM. Наразі там знаходиться 1091 вагон, зокрема 594 з чавуном. Така ситуація сформувалась через неможливість представників вагонного господарства з боку України перетнути кордон та «розписати» вагони під навантаження.

            Крім того, представник УЗ поділився новою схемою узгодження планів, згідно з якою всі перевантажувальні термінали та пункти перестановки поїздів підключать до програми Месплан. Також мають розробити класифікатор усіх терміналів. Узгодження планів проводитиметься залежно від наявності черги на прикордонному пункті, а також від середньодобового приймання вагонів перевізником. Наприклад, якщо оператор за минулий місяць приймав 30 вагонів на добу та при цьому накопичувалася черга у кілька тисяч вагонів, то УЗ скорочуватиме узгоджені обсяги. Та навпаки, якщо вагони у черзі стояли менше десяти днів, то УЗ надаватиме можливість узгодити більший обсяг. Для нових перевізників монополія узгоджуватиме одразу повний обсяг заявки, але має враховувати загальну пропускну здатність стиків.