Підсумки онлайн-зустрічі УЗ і польських перевізників

19.08.2022

            Філія Укрзалізниці «ЦТЛ» провела чергову онлайн-конференцію із польськими перевізниками. Згідно з даними монополії, на прикордонній станції Ізов нині накопичено 6,5 тис. вагонів, середньодобова передача складає близько 500 вагонів або 8 потягів. За минулий тиждень ситуація погіршилася через те, що у Польщі було три вихідних дні (13-15 серпня).

            На станції Мостиська накопичено 1,7 тис. вагонів, 1028 одиниць з яких очікує розвантаження терміналом RAIL STM. Представники УЗ зауважили, що компанія планувала приймати кожен день по «маршруту» чавуну до 24 серпня, а з 24 по 31 серпня по «маршруту» руди, але наразі опрацьовує лише один потяг у три доби.

            На станції Рава-Руська – черга з 590 вагонів (передача – 15 вагонів на добу). Накопичення рухомого складу пов’язане із проведенням дорожніх робіт, а також із відсутністю перевантаження і відправлень у вихідні дні.

            На станції Ягодин – черга з 2,26 тис. вагонів (середньодобова передача – 81 вагон).

            Проблема із подачею порожніх цистерн під налив для РКР Сargo все ще зберігається. Також оператор зауважив, що передача потягів знизилась з 10 складів на добу до 8-9 одиниць. Крім того, останнім часом виникає проблема із обробкою вагонів через понаднормове навантаження на вісь, а також нерівномірне навантаження. Внаслідок цього вагони виключають зі складу та відбувається їх накопичення.

            Представник ETC Terminal (м. Холм) повідомив, що компанія зіткнулась з проблемою з митним оформленням. Тому оператор DB Cargo не зміг вчасно обробити потяг з 57 вагонами і його затримали на кордоні практично на тиждень. Планувалося, що компанія передаватиме один потяг на добу, наразі плани скориговані – один потяг у дві доби.