Показники роботи українсько-польських прикордонних переходів

18.11.2022

            Станом на 16 листопада через перехід ІзовХрубешув спрямовано за кордон 5 045 та надійшло у імпортному сполученні 1 310 вагонів з продукцією, з них 1 851 – із зерном, 1 352 – з контейнерами, 820 – з металургійною продукцією, 141 – з рудою. Середня добова обробка скоротилась на 36 вагонів порівняно з жовтнем – до 398 (315 в експортному сполученні, 82 – в імпортному), зокрема через суттєве зменшення перевезень рудної сировини. Нині частка такої продукції серед всього вантажного потоку становить 10%, а раніше руда займала до 60% обсягу.

            Отже, перехід Ізов – Хрубешув є недозавантаженим на 50% від своєї пропускної здатності (щодобово обробляється шість потягів замість 12).

 

            Через станцію Ягодин за кордон вивезли 1 361 вагон з вантажами, а ввезли 933. Польська сторона повідомила, що перехід недозавантажений наливною продукцією, через що втрачає в обробці один потяг на добу. Цього місяця середньодобовий показник опрацювання парку становить 143 вагони (85 – за кордон та 58 – в Україну).

 

            На переході Мостиська 2 – Медика цього місяця добова передача рухомого складу зросла на 33 вагони – до 209. Загалом з України передано 2 008 вагонів. У черзі знаходяться 712 вагонів (-147 до показника початку місяця).

            Представник PKP Cargo повідомив, що оператор вже готовий надавати локомотиви для приймання вантажів у нічний час. Однак у зв’язку з останніми подіями компанія ще має розробити чіткий регламент дій співробитників під час повітряних тривог.

            А українські відправники вантажів ініціювали процес погодження пропуску цим переходом рухомого складу з навантаженням на вісь 25 тс. Під час наради було озвучено, що українська дільниця до кордону не пристосована до такого навантаження (але ймовірно для збільшення потоку це питання можна вирішити). Водночас колії у Польщі розраховані на рух такого парку за виключенням шляхів незагального користування деяких терміналів.

 

            На переході Рава-Руська – Верхрата за 16 днів листопада обробили лише 92 вагони, добова передача скоротилась з 12 у жовтні до шести вагонів. Станції отримувачів (Верхрата, Шецин) забиті парком з глиною. Представник польського оператора припускає, що приймання глини відновиться за умов зменшення накопичення такого рухомого складу до 200 одиниць. Проте приймання іншої продукції можуть здійснювати без затримок, але цієї продукції немає.

 

            Така інформація була озвучена під час останньої наради польських операторів та Укрзалізниці.