14 травня ГК «Орексім» планує провести презентацію проміжних результатів оновлення Миколаївського КХП.
Відомо, що вже споруджено п’ять автомобілерозвантажувачів, замінено залізничне полотно під’їзних шляхів (що надає можливість одночасної перевалки до 14 вагонів на двох незалежних пунктах), введено в експлуатацію нову лабораторію із контролю за якістю.
До того ж, завдяки залученим коштам від Чорноморського банку торгівлі та розвитку (загалом €31 млн.), очікується доведення одночасних зберігальних потужностей елеваторного комплексу з 60 тис. тонн до 150 тис. тонн – мають побудувати вісім складів (по 9 тис. тонн) та чотири силоси (по 1 тис. тонн), звести транспортну лінію та поставити суднозавантажувальну машину на причалі №10 Миколаївського МТП. В результаті планова пропускна спроможність об’єкту складе 2 млн. тонн зерна на рік, з яких 1,5 млн. тнн – зернові культури, 0,2 млн. тонн – соя і кукурудза та 0,3 млн. тонн – продукти переробки (макуха, шрот, висівки гранульовані). Термін повної готовності терміналу поки не оголошено.
Миколаївський напрямок є одним із найбільш завантажених зерном. Поставки продукції автомобілями та у вагонах майже не припиняються. Зокрема, на експорт залізницею у квітні було спрямовано 478 тис. тонн різних культур (-10% до показників березня), для місцевих отримувачів – 173 тис. тонн (+6%). Попит на автомобільні відправлення протягом останнього тижня був присутній у сегментах кукурудзи, насіння соняшнику та сої – із Кіровоградської, Черкаської, Вінницької, Полтавської, Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької та Сумської областей. Ціни на такі перевезення знаходяться у діапазоні грн.0,93-2,09/тонно-км залежно від відстані.