Будівництво олійноекстракційного заводу Кернелу (Старокостянтинів, Хмельницька область) потужністю з переробки 1 млн. тонн на рік, яке розпочалось у квітні, планується завершити вже наступного року. Стало відомо, що до складу нового об’єкту входитимуть 12 силосів для вологого та 2 – для сухого зерна, 24 – для шроту та гранульованої лузги і 6 – для негранульованої.Таким чином одночасно у комплексі буде можливість зберігати близько 56,322 тис. тонн продукції(70,414 тис. м. куб.).
Нагадаємо, що у Старокостянтинові розташована веснянська філія «Кононівського елеватора» Кернелу з можливістю одночасного зберігання 125 тис. тонн. Елеватор транспортує продукцію через станцію Старокостянтинів 2, з якої загалом минулого місяця відправлено 10,2 тис. тонн зерна (-19% до обсягів березня), включаючи 5,8 тис. тонн насіння соняшнику (+184%), по 1,8 тис. тонн пшениці та кукурудзи (-71% та +92% відповідно) і 0,9 тис. тонн ячменю (у березні цю номенклатуру не перевозили).
Варто додати, що Старокостянтинів увійшов до переліку станцій, з яких Укрзалізниця почала везти зернові вантажі за маршрутами, організованими за графіком. Зокрема, 23 травня було відправлено перший завантажений потяг саме із вказаної станції до Чорноморська. У проекті також беруть участь Балин та Лазорки, які обслуговують елеватори Кернелу (балинська дільниця «Гутянського елеватора», лазорківська дільниця «Кононівського елеватора») та інших компаній.
Залізнична монополія планує у травні відправити ще п’ять таких завантажених маршрутів та п’ять порожніх з Чорноморська.
Оператори вважають, що на процесс відвантажень новий проект впливу не матиме, проте, за інформацією УЗ, маршрути за графіком сприяють зростанню оборотності рухомого складу.