Підсумки онлайн-зустрічі УЗ з перевізниками Польщі та Словаччини

26.07.2022

            Минулого четверга філія Укрзалізниці «ЦТЛ» провела онлайн-конференцію із перевізниками Польщі та Словаччини. Згідно з даними польського логістичного оператора РКР Сargo, минулого тижня у середньому за добу передавали 10 потягів, що в п’ять разів більше, ніж до початку воєнних дій. Перевізник зауважив, що наразі спостерігаються проблеми із прийманням та накопиченням на прикордонних переходах вагонів-цистерн через розбіжності у трафаретах на вагонах із позначками у придаткових відомостях та перевізних документах.

            Оператор ширококолійної лінії PKP LHS повідомив, що максимальна спроможність приймання становить 5,4 тис. тонн руди, металів або чавуну, а максимальна кількість потягів на добу – чотири. Що стосується складів із зерновими вантажами, то перевізник спроможний розмістити потяг довжиною до 800 м.

            Зауважимо, що наразі спостерігається проблема із вивезенням ріпаку, олії та шроту. На Вінницькому та Чернівецькому ОЖК більше місяця не можуть погодити із залізницями план вивезення продукції, внаслідок чого на території заводів накопичено близько 120 навантажених вагонів. Крім того, представники заводу зазначають, що з 12 липня діє конвенція з польської сторони на приймання олії.

            ***

            Щодо прикордонних переходів зі Словаччиною: за минулий тиждень через Чоп – Чієрна-над-Тисою середньодобово передавали 310 вагонів, через Ужгород – Матевце – 220.

            Наразі черга на станції Чоп досягає 5 946 вагонів (-469 у порівнянні з попереднім тижнем), більшість із них (5 534 одиниці) навантажені рудою. На переході Ужгород – Матевце накопичено 625 вагонів (-174 одиниці), зокрема 103 із зерном, 218 із вугіллям, 273 із рудою.

Нині є проблематичним відвантаження металургійної продукції на адресу U. S. Steel Košice – через низьку споживчу активність на ринку підприємство скоротило випуск продукції на 50-60% та обмежило приймання вантажів через брак місця на своїх складах. На липень завод узгодив постачання 130 тис. тонн окатишів та 20 тис. тонн вугілля з Метінвесту, 30 тис. тонн руди походженням з Криворізького залізорудного басейну та 30 тис. тонн вугілля від ДТЕК. На серпень узгоджена доставка 150 тис. тонн окатишів, 30 тис. тонн руди та 80 тис. тонн вугілля.